Podzimní hrátky s dýňovými strašáky - MŠ Školní

Přichází podzim a je potřeba sklidit letošní úrodu. A tak se nám ve školce sešlo nejen ovoce a zelenina, ale také dýně.

Hned jsme s dětmi věděli, co s nimi provedeme. Začali jsme dlabat strašáky. Děti vyndávaly semínka a dužninu. Tím si procvičily nejen  prstíčky, ale i trpělivost. Během chvilky jsme si vyrobili čtyři dýňáky - strašáky. Jeden nám každé ráno svítí před školkou, ostatní dělají parádu v šatně.

Z ovoce a zeleniny si připravíme výborné saláty - které  nám dají sílu překonat podzimní nachlazení.

Obdivujeme krásné tvary a barvy podzimu, pozorujeme okolní les jak barví své listí a když začne foukat díváme se na listové tance.

Je dobře, že už o podzimu hodně víme. Vždyť velkou učitelkou je nám příroda, která obklopuje naší školku a láká nás na krásné podzimní procházky a zážitky.

Na vycházce jsme potkali nejednu veverku, ježky, viděli jsme jak se houfují vlaštovky . Všichni už se připravují na zimu.

fotografie naleznete v galerii.

30. 09. 2014