Adventní čas v MŠ Součkova

Měsíc prosinec jsme prožili v mateřské škole pohádkově. Začátkem prosince jsme zhlédli se svými kamarády z MŠ Na Padělcích divadelní představení „Vánoční skřítek Vločka“.

Adventní čas jsme v naší třídě zahájili ozdobením a rozsvícením vánočního stromečku. V pátek 4. 12. děti navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů (jako každý rok studenti gymnázia), kteří každému přinesli balíček se sladkostmi, ale i malé kousky uhlí pro zlobílky. Následující den děti zazpívaly a přednesly básničky na náměstí v Bučovicích při Mikulášské nadílce.

Navštívili jsme Základní školu 711, kde si děti vyráběly se svými staršími kamarády krásnou vánoční ozdobu. Také jsme zavítali do Knihovny Anny Šperkové v Bučovicích, kde paní Sehnalíková dětem poutavě vyprávěla o vánocích a jejich zvycích.

Ve čtvrtek 17. 12. byla pro děti připravena vánoční nadílka. Děti si u stromečku zazpívaly koledy, pozorovaly prskavky, vyzkoušely si různé vánoční zvyky a obyčeje, pochutnávaly si na vlastnoručně napečeném cukroví a užívaly si vánoční pohodu.
18. 12. 2015