Canisterapie aneb relaxujeme s pejsky v MŠ

Canisterapie aneb relaxujeme s pejsky v MŠ

Dne 10. 3. 2016 proběhla v naší mateřské škole na ulici Sovětská neobvyklá akce. Naši školu navštívilo hned šest pejsků z charitativní organizace Piafa ve Vyškově. Jednalo se o šest speciálně cvičených psů, kteří pomáhají postiženým dětem. Přímým kontaktem s pejsky dochází u dětí např. k uvolnění svalového napětí, odbourání obtíží v komunikaci a navazování kontaktů, k celkovému zklidnění a odstranění napětí a stresu. V neposlední řadě je zřejmý velký přínos v samotném přímém kontaktu s živým tvorem, který dokáže na děti reagovat a poskytovat jim tak zpětnou vazbu.

Při našem terapeutickém sezení si děti mohly pejska nejen pohladit, ale s pejsky si také zacvičily, vykartáčovaly je, ti odvážnější se s nimi pomazlily nebo si mohly vyzkoušet, jak pejsek reaguje na povely. Pejsci se mezi dětmi volně pohybovali a bylo patrné, jak u dětí s postupem času mizí strach a obavy a naopak roste nadšení a radost. Dokonce i ti největší „divočáci“ se najednou zklidnili a užívali si kontaktu a pohody s pejsky.

23. 03. 2016