Ten dělá to a ten zas tohle aneb s dětmi MŠ Sovětská za řemesly

Ten dělá to a ten zas tohle aneb s dětmi MŠ Sovětská za řemesly

V rámci týdenního tématu „Hrajeme si na řemesla“ jsme s dětmi z mateřské školy Sovětská v průběhu týdne navštívili různá zajímavá místa ve městě Bučovice a s nimi spojená pracovní prostředí.

Nejprve jsme zavítali do Městské knihovny Anny Šperkové, kde byl pro děti připravený program na téma Veselé veršování. Po něm měly děti možnost prohlédnout si celé oddělení dětské knihovny a prolistovat si knížky, které je zaujaly.

Následující den jsme v rámci vycházky navštívili místní firmu Pegas, kde jsme byli seznámeni s výrobou netkané textilie. Prohlédli jsme si chod linek, namotávání rolí, skladování i expedici. Nakonec si děti mohly prohlédnout vysokozdvižný vozík a také si do něj nastoupit, což byl pro ně ohromný zážitek.

Po této zajímavé zkušenosti následovalo naše putování na stanici Městské policie Bučovice, kde si pro nás strážníci připravili prohlídku budovy, policejního auta, ukázali nám kotce pro odchycené nebo zatoulané pejsky, policejní výzbroj s donucovacími prostředky, jako je obušek, pouta nebo pepřový sprej. Zopakovali jsme si význam některých dopravních značek a nakonec se s námi strážníci rozloučili tak, že nám ukázali, jak funguje maják a vysílačka na policejním autě.

Jak vypadá učitelská profese ve „velké škole“ jsme mohli pozorovat v budově Gymnázia a Obchodní akademie v Bučovicích. Nejprve děti zavítaly do hodiny hospodářského zeměpisu, kde spolu se studenty 2.AO vybarvily mapu Jižní Ameriky, kterou si pak odnesly s sebou domů. Pak pro ně studentky kvarty v hodině tělesné výchovy připravily „zábavný tělocvik“ se spoustou disciplín.

Na závěr bych chtěla za sebe a především za děti poděkovat všem, kteří nám umožnili navštívit své pracoviště. Pro děti to byl veliký zážitek, jelikož se dostaly na místa, která by normálně navštívit nemohly a udělaly si představu o tom, jak dospěláci pracují.

Bc. Lenka Vrbácká

29. 03. 2017