Školní časopis Dráček končí

Ano, mrzí nás to, ale je to tak.

Školní časopis „Dráček“ končí

Nad ohlasy ankety pro rodiče jsme se dlouho radily a přemýšlely. Některé byly kladné, ale byly i negativní, jako např. že plýtváme časem i materiálem a nebo že je to zbytečná práce. Pravda je, že v dnešní technické době si na internetu najde každý co potřebuje, ale nám nešlo o vyčerpávající návody, jak vzdělávat Vaše děti. Byl to spíše pokus, jak přitáhnout ke spolupráci rodiče, jak je přinutit, aby své děti neodložili k televizi a počítači a aby jim věnovali svůj čas. Dráček byl totiž záměrně dělaný tak, aby s ním většinou nemohlo dítě pracovat samo /neumí číst, takže si nepřečte pokyny úkolu, povídku, zprávu/.Ovšem nepodařilo se. Na rozdíl od dospělých, kteří se často potýkají s nedostatkem volného času, se dnešní děti často nudí. Kvalitní a smysluplná náplň volného času dětí hraje důležitou roli v jejich vývoji a je důležitým úkolem každého vychovatele. Určitě je mnoho rodičů, kteří nepotřebují žádné návody a sami se snaží dětem věnovat. Ovšem najdou se i tací, a věříme, že minimálně, kterým je třeba trochu pomoci. Proto jsme měly snahu, přispět svými nápady a návrhy ke kvalitnímu využití společného volného času dětí a rodičů. I když se zatím naše snaha minula účinkem, věříme, že jsme vykročily správným směrem a stále přemýšlíme o dalších možnostech. Našim společným cílem je určitě vychovat vzdělaného, spokojeného a hlavně slušného člověka. Cesta je to dlouhá, na jejím začátku stojí rodiče. Po cestě se k nim přidávají další rádci a pomocníci. Na prvním schůdku stojí mateřská škola. Výsledek bude vidět až za několik let. Práce je to těžká, zapojit se musíme všichni a právě časopis Dráček nám v tom měl pomáhat. Takže – možná příště.

16. 04. 2010