Cesta za pokladem skřítka Podzimníka - MŠ Sovětská (1. třída)

Na rozloučenou s podzimem se vydala 1. třída s p. učitelkou Otrubovou hledat poklad skřítka Podzimníka.

Příprava na tuto akci probíhala prakticky celý měsíc. Děti se učily formou her s paní učitelkou Otrubovou a s paní ředitelkou Potěšilovou, základní charakteristické znaky podzimu. I když je to třída mladších dětí, tak už vědí jaké může být na podzim počasí, co dělají zvířátka, aby se dobře připravily na zimu, jaké probíhají práce na zahradách, v sadech a na polích. Naučily se také spoustu říkadel, básní a písní s podzimní tematikou.

To vše se jim hodilo při cestě za pokladem. Vždyť skřítek Podzimník poklad vydal, až děti splnily všechny zadané úkoly. A mnohdy byly opravdu těžké. Děti skládaly geometrické tvary z kamenů, hledaly jehličnatý strom, zpívaly píseň o ovoci a zelenině,....

I když slunce moc nehřálo a foukal studený vítr, jak už to na podzim bývá, poklad se nám podařilo po splnění všech úkolů najít. Každý si domů odnesl nejen zážitky, ale také váček s bonbóny, omalovánku a pamětní list skřítka Podzimníka.

Fotografie naleznete v galerii.

25. 11. 2012